Неочікувана знахідка на току СВК «Мирний» змусила будівельників терміново зупинити роботу. Ківш екскаватора зачепив і виніс на світ божий людські кістки.

«Війна знову й знову нагадує про себе!» — так починав свої виступи на Чапаєвському меморіалі ведучий всіх траурних заходів Валерій Шаповал. І, дійсно, сьогодні, 19 листопада вона нагадала нам про ціну мирного життя останками двох солдат, які полягли в боях за село Виноградне восени 1943-го.  Тоді тут було поле бою і вона залишила після себе гіркі жнива.

Понівечені тіла цих двох, знайдених солдат, були поховані у неглибокій воронці з-під снаряда.

З особистих речей залишилися пряжки від ременів, напівзотлілі залізні та алюмінієві ґудзики з військової форми та натільної білизни. В одного з них  в лівій нагрудній кишені була алюмінієва ложка та зламаний навпіл гребінець.

Після того як пошуковці нашого товариства вилучили останки, будівельники продовжили свою справу.

На одній стороні гребінця, після очистки від бруду,  вдалося виявити ледве помітні нашкрябані написи, які вселили надію встановити імʼя хазяїна.

Та на жаль, цей напис, мабуть більше всього, відносився до колишнього життя загиблого:

« Сестрички куплено   в г  Житомири      15/ ІХ 38 г  СНТ

                                          За   цену      1 р 45 коп снт»

Можна допустити, що  «СНТ» ініціали загиблого…

Ми щиро вдячні голові СВК «Мирний» Володимиру Хижуку і всім робітникам будівельного майданчика, причетним до знахідки, за небайдужість, розуміння і сприяння в ексгумації останків знайдених воїнів.

5
1
голос
Рейтинг статті