Маленький папірець з чорної капсули відкрив ще одну таємницю другої світової війни. Вирвав із невідомості долю ще одної загубленої в шаленому виру подій 41-го року душі. Солдата, який ціною свого життя здобув нам майбутнє. Сина своєї матері, чиї сльози не просихали від горя до останніх днів.


Ця чорна капсула довгий час берегла ім’я солдата, і добре, що потрапила в руки пошуковців Дніпрорудненського пошукового загону «Вітязь» (Асоціація пошукових загонів Запорізької області).

 Мало інформації знайдеться про бої осені 41-го року в Михайлівському та Великобілозерському районах Запорізької області, та й з тих загальних повідомлень постає дійсна картина мужності захисників нашої землі.

Одного з тих, хто залишився там, на полі бою, знайшли наші хлопці недалеко від хутора Цвєтково. Все спорядження солдата, окрім зброї та взуття, залишилося при ньому, а головне – чорна пластикова капсула, а в ній записка українською мовою з адресою та ім’ям мами загиблого:

В результаті з сайта ОБД Меморіал вдалося встановити і ім’я знайденого солдата: Горгопа Іван Петрович, 1919 року народження.

Отриманою інформацією та звісткою про свою печальну знахідку пошуковці «Вітязя» поділилися з громадою Білокуракино з надією, що знайдеться хтось із кола рідні солдата або небайдужа до долі Івана людина.

Гейченко Ріфат, музей Солдата безвісти зниклого Токмацького районного військово-історичного пошукового товариства «Вотан».

0
0
голосів
Рейтинг статті